Küttepuud

Korduma kippuvad küsimused.

Lahtisel küttepuul on miinimum tellimus 5 ruumi puid.

Konteineris küttepuud on meil 1,8m3. Konteiner on käsitsi laotud. Ei ole puistatud.

Konteinereid me eraldi kokku ei korja. Osa kliente hoiab küttepuude konteineri alles järgmise küttepuude tellimiseni ning siis võtab meie autojuht konteineri kaasa. Üldiselt konteinereid säilitama ei pea.

Lahtine küttepuu jõuab kliendini laotud koormana. Koorem valatakse kliendile sobivasse kohta.

Puistepuu koorem tähendab, et küttepuud on autokoormasse masinaga puistatud. Laotud koorem tähendab, et küttepuud on koormasse laotud samamoodi nagu riita. Mida pikemad on puud, seda rohkem õhku nad puistepuuna enda vahele jätavad. Puistatud küttepuude koorma ja laotud küttepuude koorma kogusevahe suureneb vastavalt halu pikkusele.

Metsakuiv küttepuu on okaspuu, mis on metsas ära kuivanud. Okaspuu ei kuku kuivades ümber, seega jäävad nad kuivalt seisma aastateks. Metsakuiva küttepuu kohta saab lugeda pikemalt meie blogist.

Toores küttepuu on värskelt raiutud puu.

Toores küttepuu peaks kuivama õhurikkas kohas umbes 2 aastat.

Toores küttepuu peaks kuivama õhurikkas kohas. Eelistatud on koht, kus küttepuud saaksid enda peale nii tuult kui ka päikest. Keldris on toorele küttepuule liiga niiske keskkond. Tihti lähevad toored küttepuud keldris lihtsalt hallitama.

Üle Eesti saab tellida pelletit, briketti ja võrkkotis küttepuid. Lahtise küttepuu ja konteineris küttepuu müük on ainult Tallinnas ja lähiümbruses.

Transpordi maksumus on jaotatud tsoonidesse.

Tsoon 1 (Tartu ja Tartu lähiümbruse asulad s.h Ilmatsalu, Kõrveküla, Lohkva, Märja, Tõrvandi, Ülenurme , Pärnu, Viljandi, Rakvere, Jõhvi.)

Tsoon 2 (Elva, Haapsalu, Jõgeva, Kohtla-Järve, Kuressaare, Kärdla, Märjamaa, Narva, Otepää, Paide, Põltsamaa, Põlva, Rapla, Sillamäe, Türi, Valga, Võru.)

Tsoon 3 on teised Eesti piirkonnad, mis jäävad välja tsoon 1 ja tsoon 2 toodud piirkondadest.
Nendes piirkondades on pelleti, briketi ja küttepuude müük ainult täis alustega. Hind on ühe aluse kohta.

Rohkem infot transpordi kohta leiab www.puu24.ee/transport

Tasuta transport Tallinnas ja lähiümbruses